BESS 236 kWh
FVE 100 kWp
Kostelany


Více projektů  Chci ko​​​​nzult​​aciVolteon Platforma - Reference WattstorSpolečnost Wattstor navázala spolupráci s českým specialistou na zpracování, sušení a skladování dřeva nejvyšší kvality a realizovala nejmodernější projekt EMS. Zakladatelé, kteří se v tomto energeticky náročném odvětví pohybují již více než 10 let, pochopili výhody snížení svých účtů za energie díky využívání obnovitelných zdrojů a potřebovali inteligentní EMS a BESS, aby je mohli efektivně řídit a maximalizovat jejich hodnotu. 

Výzva 


  • Snížit vysoké náklady na energii
  • Vyhnout se sankcím za překročení kapacity pracoviště
  • Maximalizovat přínosy solárních zařízení
  • Integrovat BESS na míru
  • Navrhnout a dodat řešení do 18 dnů.Řešení Společnost Wattstor navrhla systém řízení spotřeby energie (EMS) na míru s využitím platformy iMP a vytvořila BESS na míru, aby zajistila maximální návratnost jejich solární investice. 


Spolu se solárními panely a baterií o kapacitě 236 kWh je v uzavřeném systému řízena také část provozní zátěže. Tato flexibilita znamená, že spotřeba, výroba a skladování energie jsou optimalizovány směrem k energetickým trhům, zabraňují překročení kapacity lokality a využívají výhod vyhýbání se cenovým špičkám. 


Využití platformy Wattstor také znamená, že koncový uživatel může integrovat další výrobu, skladování, provozní zatížení nebo nabíjení elektromobilů, aniž by musel v budoucnu modernizovat svůj EMS.


​Jak to všechno 
dopadlo?

Návratnost 3 roky 

Využitá dotace OPPIK


Snížení nákladů na energie o 75 %