Úspory energií

Ušetřete ve firmě rychle až miliony díky QUEST


Naše unikátní metoda QUEST (QUick Energy Saving Technique) je mnohem víc, než bývá běžný energetický audit. QUEST totiž dokáže odhalit i skryté úspory se zajímavými přínosy. Postaráme se vám tak nejen o náročný sběr dat, ale na jejich základě vám následně vypočítáme potenciál úspor energie a rovnou vám připravíme i podrobný akční plán konkrétních kroků


Vše tak, abyste ve své firmě získali rychle a efektivně maximální úspory v rámci provozních a výrobních procesů. Implementací těchto doporučení rychle ušetříte až miliony ročně.​Poptat QUEST      Nezávazná konzultace

Fotovoltaika pro firmy
– dotace na FVE 2024

Zajistíme pro vás celý proces


Společnostem dodáváme fotovoltaické elektrárny na klíč. Konkrétně od změření uhlíkové stopy nebo studie úspor energií přes návrh řešení, pomoc s financováním a dotacemi a přípravu projektové dokumentace až po zajištění samotné montáže. A to včetně proškolení personálu a následného servisu všech komponent.


​Chci pomoc s dotací      Nezávazná konzultace
Úspory energií:
QUEST v číslech


5–15 %


Až tolika procent běžně dosahuje úspora energií po zavedení řešení M&T

90 % 


U tolika společností běžně odhalíme atraktivní potenciál úspor energií

Do 2 let 

Taková je průměrná návratnost zavedených úsporných opatření

0,4 tuny 

Taková je běžná úspora CO2 či jeho ekv. za každou ušetřenou MWh energie

Garantovaný ekonomický přínos

V rámci QUESTu máme vždy ambici dodat klientům maximální možný přínos. V čem to spočívá? Obvykle identifikujeme 10–20 příležitostí k úsporám energií s rychlou návratností do 2 let. To znamená, že na spolupráci s námi vždy vyděláte. Pokud při první analýze nenajdeme žádný významný potenciál, neplatíte nic a získáte cennou zpětnou vazbu o správném nastavení vaší energetiky.

Nezávazná konzultace

Co s QUEST vaše firma získá?Analýza potenciálu energetických úspor – konkrétně u spotřeby energií, organizace a systémů, identifikace nedokonalosti v řízení spotřebičů a jejich návaznosti.


Konkrétní doporučení včetně vyčíslení úspor s rychlým efektem
a návratností (max. 2 roky). Identifikace možných technologických změn s dlouhodobějším dopadem Většinou 10 - 20 doporučení.

Podpora při zavádění doporučení a změn - naši odborníci vás dokáží efektivně provést technologickými, procesními 
a organizačními změnami, abyste z úspor získali co nejvíce.
Zavedení pravidelného monitoringu - co se neměří, to se ani neřídí. Náš unikátní Monitoring a Targeting vás podpoří k naplnění identifikovaných úspor. A navíc odhalí další příležitosti k úsporám.Kompatibilita s energetickým auditem a ISO 50001 (v případě zájmu vám na základě nasbíraných dat zvlášť sepíšeme i energetický dle audit platných norem)Co s QUEST vaše firma získá?Analýza potenciálu energetických úspor – konkrétně u spotřeby energií, organizace a systémů, identifikace nedokonalosti v řízení spotřebičů a jejich návaznosti.


Konkrétní doporučení včetně vyčíslení úspor s rychlým efektem a návratností (max. 2 roky) a dále i výpočet potenciálu výroby vlastní energie nebo identifikace možných technologických změn s dlouhodobějším dopadem Většinou 10 - 20 doporučení.


Podpora při zavádění doporučení a změn. Naši odborníci vás dokáží efektivně provést technologickými, procesními a organizačními změnami, abyste z úspor získali co nejvíce.
Zavedení pravidelného monitoringu. Co se neměří, to se ani neřídí. 

Náš unikátní Monitoring a Targeting vás podpoří k naplnění a udržení  identifikovaných úspor. A navíc odhalí další příležitosti k úsporám.Kompatibilita s energetickým auditem a ISO 50001 (v případě zájmu vám na základě nasbíraných dat zvlášť sepíšeme i energetický dle audit platných norem)Úspory energií 
– co vše prověřujeme?

Energetické úspory – ukázka analýzy QUEST

Níže najdete ukázku jednoho z několika doporučení v rámci výrobních procesů:

Energetické úspory – případové studie


Zde se zobrazí váš dynamický úryvek ... Tato zpráva se zobrazí, protože jste neposkytli filtr i šablonu, které chcete použít.


Proč řešit úspory energíí
s Volteonem?

Vždy získáte

S námi vždy vyděláte!  Pokud dostatečné úspory neodhalíme, v projektu nepokračujeme a vy máte jistotu, že s energiemi hospodaříte správně.

Rychlá návratnost

V rámci metody QUEST vám vše spočítáme, doporučení pomůžeme realizovat a do 1–2 let máte investici zpět.

Komplexní řešení

Na energetiku nahlížíme komplexně, a tak analyzujeme souvislosti
i návaznosti jednotlivých technologií a procesů v provozu i ve výrobě.

Tým expertů

Máme experty s hlubokými zkušenostmi v oblasti energetického managementu výroby a provozu z předních výrobních firem v ČR a Evropě.


Úspory energií
krok za krokem

Obchodní schůzka

Zjistíme, jaké potřeby a problémy máte a jejich urgenci.

Expertní návštěva

Provedeme přímo u vás 3hodinovou prohlídku objektu.

Garance

Představíme vám minimální úspory, které budeme garantovat.

QUEST

QUEST zpracujeme a zašleme vám ho, včetně doporučení.

Realizace 

Jsme vám k ruce při zavádění úsporných opatření do praxe.


Pojďme úspory energií 

nejprve probrat  

Rádi vám poradíme ohledně problematiky Monitoring & Targetingu či se souvisejícími tématy.

Stačí nám jen dát vědět. Kontaktujte nás.

 


Časté dotazy k úsporám energií 

Co přesně jsou úspory energií QUEST?

Úspory energií QUEST jsou komplexní službou zaměřenou na identifikaci a realizaci energeticky úsporných opatření ve firmách. Proces zahrnuje komplexní vyhodnocení výrobních a provozních technologií a procesů, především jejich souvstažnosti. Tato analýza umožňuje identifikovat opatření s rychlou návratností a poskytuje podporu při jejich implementaci. Součástí může býti zavedení systému monitorování a targetingu (M&T) pro dlouhodobé sledování a optimalizaci energetické spotřeby.

Jaká je návratnost opatřená z analýzy QUEST?

Návratnost opatření z analýzy QUEST je obvykle rozdělena do dvou částí:

  • Rychlá návratnost do dvou let: Tato opatření jsou nízkonákladová a umožňují rychlé dosažení úspor.
  • Střednědobé změny: Vyžadují vyšší investiční náklady a mají delší návratnost, která se posuzuje individuálně.

Tento přístup umožňuje firmám rychle realizovat úspory a plánovat větší investice s dlouhodobějšími výhodami.

Jak rychle lze zavést úspory z QUESTu?

Úsporná opatření identifikovaná prostřednictvím služby QUEST lze zavést velmi rychle. Po návštěvě provozu a analýze dat se připraví konkrétní akční plán s opatřeními, která mají návratnost investice do dvou let. Implementace těchto opatření může být zahájena okamžitě po schválení plánu, což umožňuje rychlé dosažení úspor. Tím získáte čas na analýzu a rozhodování o střednědobých investicií do nových technologií.


Vyplatí se nám analýza úspor energií QUEST?

Ano, analýza úspor energií QUEST se vám může vyplatit. Tato služba identifikuje nízkonákladová opatření s rychlou návratností do dvou let a střednědobé změny s vyšší investiční potřebou. Díky těmto opatřením můžete rychle dosáhnout úspor energie a dlouhodobě optimalizovat energetickou spotřebu, což vede k významným finančním úsporám.

Jak se liší QUEST a energetický audit?

Analýza QUEST se zaměřuje na dodávku úspor s nízkými náklady a rychlou návratností do dvou let, zatímco energetický audit poskytuje podrobný přehled o spotřebě energie a možnostech zlepšení bez ohledu na rychlou návratnost. QUEST také zahrnuje střednědobé změny s vyššími investicemi a individuálním posouzením. Na základě požadavků umíme doplnit QUEST o energetický audit za výhodnějších finančních podmínek, což firmě umožní získat reálné úspory i energetický audit.
Náš strategický partner HECON


Společnost HECON, to jsou experti na úspory v energetice. Specializují se na analýzu úspor, pro které vyvinuli unikátní metody QUEST a Monitoring & Targeting. Jednoduše řečeno, dodávají tak energetickému managementu firem ekonomický smysl a rychlou návratnost. Na trhu působí přes 10 let a za tu dobu pomohli například:


Úspora energií QUEST – nezávazná poptávka


Kliknutím na “Nezávazně poptat” souhlasíte zpracováním údajů dle GDPR.


Komplexní Energetický Management od Volteonu

 V rámci našeho balíčku energetického managementu nabízíme víc než jen úspory energií metodou QUEST. Můžeme vám pomoci daleko komplexněji, a vy tak můžete ušetřit ještě daleko víc a stát se zároveň i zcela nezávislými na dodavatelích energií.


Služba
Potenciál úspor
Návratnost
Doba realizace

1

Úspory energií QUESTMaximum úspor s rychlou návratností

5–15 %

do 2 let

2-3 měsíce

2

Monitoring & TargetingCílená a efektivní optimalizace spotřeby energie

510 %

do 1 roku

3 měsíce

3

Fotovoltaiky na klíčVýroba elektřiny levně a udržitelně.

> 15 %

od 4 let

8 měsíců

4

Implementace technologií - dosažení ještě vyšší efektivity a úspor

dle business case

dle business case

dle business case