Fotovoltaika pro firmy
– dotace na FVE 2024

Zajistíme pro vás celý proces


Společnostem dodáváme fotovoltaické elektrárny na klíč. Konkrétně od změření uhlíkové stopy nebo studie úspor energií přes návrh řešení, pomoc s financováním a dotacemi a přípravu projektové dokumentace až po zajištění samotné montáže. A to včetně proškolení personálu a následného servisu všech komponent.


​Chci pomoc s dotací      Nezávazná konzultace

Fotovoltaika pro firmy
– dotace na FVE 2024

Zajistíme pro vás celý proces


Společnostem dodáváme fotovoltaické elektrárny na klíč. Konkrétně od změření uhlíkové stopy nebo studie úspor energií přes návrh řešení, pomoc s financováním a dotacemi a přípravu projektové dokumentace až po zajištění samotné montáže. A to včetně proškolení personálu a následného servisu všech komponent.


​Chci pomoc s dotací      Nezávazná konzultaceNenechte si utéct příležitost a pořiďte si firemní fotovoltaiku až o 50 % levněji! Jednoduše využijte dotace. Jen pozor, času není nazbyt. Vzhledem k nutnosti mít vyřešenou dokumentaci a stavební povolení je ideální začít nejpozději koncem dubna 2024

Dejte nám vědět a my vám zajistíme projekt FVE na klíč, a to včetně stavebního povolení a dotace.

Poptat služby ​​Nezávazná konzultace

Využijte dotaci na firemní 
fotovoltaiku

Těsně před Vánoci 2023 se zájemci o fotovoltaiku dočkali nových investičních dotací na rok 2024 z programu RES+ Modernizačního fondu. Díky 9 miliardám Kč podpory se v ČR v dalších letech urychlí výstavba fotovoltaických elektráren.

I vaše společnost tedy může na dotace dosáhnout. Konkrétně podle její velikosti budete mít nárok na dotaci ve výši až 50 % z ceny celého projektu FVE. Příjem žádostí začíná již 1. března 2024 – není na co čekat. Ať vám příležitost neuteče.


Chcete zvýšit svou šanci na získání dotace? Obraťte se jednoduše na nás! 

Chci pomoc s dotací  


Jistota dotace
a realizace FVE100 % jistota získání dotace

Díky perfektnímu zpracování podkladů a spolupráci s prověřenými byznys partnery garantujeme získání dotace.Včas zajistíme veškerou přípravu

Vyřešíme vám veškeré podklady
 a povolení pro získání dotace. Včetně projektové dokumentace a schválení od stavebního úřadu.Rozumná návratnost
 
Navrhujeme smysluplná řešení, která odpovídají vašim potřebám, strategii
 a cílům. Vše tak, aby se vám projekt vyplatil.


 
Dodávka fotovoltaiky na klíč

Zajistíme vám fotovoltaiku kompletně na klíč nebo klidně jen dílčí části projektu. Jak potřebujete.


Získání FVE dotace 2024
krok za krokem

Nezávazná poptávka

Pojďme nejprve probrat, co pro vás můžeme udělat, aby projekt dával smysl.

Vyřešení podkladů

Připravíme pro vás dokumenty, které budou potřeba.

Zpracování žádosti

Kompletně připravíme žádost o dotaci na FVE tak, že bude mít max. šanci.

Vyřízení povolení

Připravíme projekt a postaráme se vám o nezbytná povolení.

Pomoc s realizací

Ještě nemáte nikoho na realizaci samotné FVE? Jsme tu pro vás.


Pojďme vše nejprve
nezávazně probrat 

Rádi vám poradíme ohledně problematiky fotovoltaiky a s nimi spojenými dotacemi či se souvisejícími tématy.

Stačí nám jen dát vědět. Kontaktujte nás.

 


Nejčastější otázky klientů ohledně FVE

Jak dlouho trvá realizace firemní FVE?

Realizace firemní fotovoltaické elektrárny (FVE) trvá několik měsíců. Zahrnuje přípravu projektu a schválení pro systémy nad 50 kW na příslušných úřadech. Proces začíná smlouvou o připojení k distribuční soustavě, což trvá přibližně 1–2 měsíce, následuje vypracování a schválení projektové dokumentace, což zabere další 2-4 měsíce (v závislosti na schvalovacím procesu dotčených úřadů). Příprava projektové dokumentace pro realizaci trvá asi 1 měsíc, po kterém následuje samotná realizace. Pokud jsou komponenty skladem, vše trvá několik týdnů. Posledním krokem je připojení k distribuční síti, což obvykle zabere další měsíc.

Jaká je šance na získání FVE dotace?

Šance na získání dotace pro fotovoltaickou elektrárnu (FVE) je velmi vysoká, téměř 100%, pokud projekt splňuje všechny požadované parametry a je dostatek finančních prostředků k dispozici v rámci dané výzvy v době podání žádosti. Většina výzev probíhá na principu průběžného poskytování dotací podle pořadí podání žádostí, takže ti, kdo podají žádost dříve, mají větší šanci na úspěch. Proto je důležité nepodceňovat přípravu projektu ještě před oficiálním vyhlášením výzvy.

Jak získat maximum ze solární elektrárny?

Pro maximalizaci výnosů z solární elektrárny jsou nejvýhodnější projekty zaměřené na vlastní spotřebu, což umožňuje ušetřit na nákupu elektřiny a na části regulovaných poplatků. Pro zvýšení ekonomického efektu doporučujeme provést studii celkových úspor, která zohledňuje možnosti využití akumulace energie a identifikuje další úspory, ať už prostřednictvím úprav provozních postupů, výměny technologií nebo jiných opatření. Tento komplexní přístup k energetickým úsporám vede k vyšším ekonomickým přínosům.

Kdy je čas ucházet se o FVE dotace 2024?

Nyní jsou vyhlášeny následující dotační výzvy:

  • Výzva RES+ č. 1/2024 – Fotovoltaické elektrárny 10 kW – 5 MW s vlastní spotřebou; příjem žádostí běží od 1. 3. 2024 do 31. 10. 2024
  • Výzva RES+ č. 2/2024 – Fotovoltaické elektrárny s výkonem nad 1 MWp; příjem žádostí běží od 15. 5. 2024 do 10. 9. 2024
  • Výzva RES+ č. 3/2024 – Fotovoltaické elektrárny na veřejných budovách; příjem žádostí běží od 1. 3. 2024 do 31. 10. 2024

Potřebujete s dotací pomoci? Jsme tu pro vás. A můžeme vám samozřejmě pomoci i s následnou realizací projektu FVE. 

Dotace na fotovoltaiku – nezávazná poptávkaKliknutím na “Nezávazně poptat” souhlasíte zpracováním údajů dle GDPR.


​Proč věřit řešení právě
od Volteonu?

1


Tým specialistů a k tomu množství dalších partnerů.

 8


​Zapojených partnerských firem
na naší platformě.

12+


Let zkušeností ze všech oborů,
které jsou třeba.

54


Projektů o velikosti od 0,1 do 2 MWp pro různé firmy.
red and blue light streaks

Nejste o potřebě FVE přesvědčeni?

Nechte si pro firmu zdarma spočítat úspory


Rozhodování o investici do fotovoltaiky může být komplikované, ale s naším návrhem získáte představu, zda se vám  investice do fotovoltaiky vyplatí. 

Její potenciální přínos vám naši zkušení experti spočítají za využití našeho unikátního modelu kombinovaného se vzdálenou obhlídkou vašeho objektu. 

Pokud zjistíte, že FVE je pro vás to pravé řešení, můžeme vám ji samozřejmě kompletně zařídit na klíč. Nebo se rádi zúčastníme vašeho firemního tendru.

Získat odhad zdarma