Fotovoltaika pro firmy
– realizace FVE na klíč


Společnostem dodáváme fotovoltaické elektrárny na klíč. Konkrétně od změření uhlíkové stopy nebo studie úspor energií přes návrh řešení, pomoc s financováním
a dotacemi
a přípravu projektové dokumentace až po zajištění samotné montáže. A to včetně proškolení personálu a následného servisu všech komponent.


To vše navíc s možností zavedení energetického managementu (EMS) a baterií (BESS), se kterými budete moci vyrobenou energii buď posílat do sítě (prodávat ji), nebo ji následně skladovat a vykrývat s ní výkyvy.


​Nezávazná konzultace      Poptávka služeb » Více o dotacích »Nenechte si utéct příležitost a pořiďte si firemní fotovoltaiku až o 50 % levněji! Jednoduše využijte dotace. Jen pozor, času není nazbyt. Vzhledem k nutnosti mít vyřešenou dokumentaci a stavební povolení je ideální začít nejpozději koncem dubna 2024

Dejte nám vědět a my vám zajistíme projekt FVE na klíč, a to včetně stavebního povolení a dotace.

Poptat služby ​​Nezávazná konzultace

red and blue light streaks

Nechte si zdarma spočítat možné úspory


Rozhodování o investici do fotovoltaiky může být komplikované, ale s naším návrhem získáte představu, zda se vám  investice do fotovoltaiky vyplatí. 

Její potenciální přínos vám naši zkušení experti spočítají za využití našeho unikátního modelu kombinovaného se vzdálenou obhlídkou vašeho objektu. 

Pokud zjistíte, že FVE je pro vás to pravé řešení, můžeme vám ji samozřejmě kompletně zařídit na klíč. Nebo se rádi zúčastníme vašeho firemního tendru.

Získat odhad zdarma

Využijte dotaci na firemní 
fotovoltaiku


Těsně před Vánoci 2023 se zájemci o fotovoltaiku dočkali nových investičních dotací na rok 2024 z programu RES+ Modernizačního fondu. Díky 9 miliardám podpory se urychlí v Česku výstavba fotovoltaických elektráren v následujících letech.

I vaše společnost tedy může dosáhnout na dotace. Konkrétně podle její velikosti budete mít nárok na dotaci na FVE ve výši až 50 % z realizace celého projektu. Chcete zvýšit svou šanci na získání dotace? Obraťte se na nás!

Chci pomoc s dotací    Více o dotacích na FVE

Chcete zajistit služby pro přípravu a úspěšné získání dotace?


Je váš projekt teprve ve fázi plánování, nebo potřebujete dokončit návrh a připravit relevantní dokumentaci? Například projektovou dokumentaci a povolení od stavebního úřadu. Rádi vám pomůžeme připravit projekt tak, aby byl úspěšný v získání dotace. A pokud si přejete, zajistíme také jeho realizaci na klíč.

 Zaměřte se na své podnikání a nechte projekty udržitelné energie na nás!

Nezávazně poptat     Více o službách


Výhody fotovoltaiky
pro firmySnížení nákladů 
S vlastní fotovoltaikou si vyrobíte energii a nebudete jí pak muset tolik ze sítě kupovat.Snížení CO2 stopy
Instalací fotovoltaiky využijete potenciál OZE, a snížíte tak efektivně uhlíkovou stopu své firmy.


 
Energetická nezávislost
Vlastní fotovoltaika je ideální obranou proti cenovým výkyvům a růstu cen elektřiny na trhu.Rozumná návratnost 
U firemních řešení FVE se návratnost běžně pohybuje v jednotkách let, tím spíš při využití dotací!


​Proč věřit řešení právě
od Volteonu?

1


Tým specialistů a k tomu množství dalších partnerů.

 8


​Zapojených partnerských firem
na naší platformě.

12+


Let zkušeností ze všech oborů,
které jsou třeba.

54


Projektů o velikosti od 0,1 do 2 MWp pro různé firmy.


Nejčastější otázky klientů ohledně FVE

Jaká je cena za firemní fotovoltaiku?

Cena fotovoltaiky se obvykle uvádí na základě instalovaného výkonu v jednotkách kWp, přičemž zahrnuje náklady spojené s projektovou dokumentací a realizací včetně materiálu. Aktuálně se ceny pohybují v rozmezí 18 až 24 tisíc Kč za kWp, což závisí na velikosti systému fotovoltaiky.

Jak dlouho trvá realizace firemní FVE?

Realizace firemní fotovoltaické elektrárny (FVE) trvá několik měsíců. Zahrnuje přípravu projektu a schválení pro systémy nad 50 kW na příslušných úřadech. Proces začíná smlouvou o připojení k distribuční soustavě, což trvá přibližně 1–2 měsíce, následuje vypracování a schválení projektové dokumentace, což zabere další 2-4 měsíce (v závislosti na schvalovacím procesu dotčených úřadů). Příprava projektové dokumentace pro realizaci trvá asi 1 měsíc, po kterém následuje samotná realizace. Pokud jsou komponenty skladem, vše trvá několik týdnů. Posledním krokem je připojení k distribuční síti, což obvykle zabere další měsíc.

Jaká je šance na získání FVE dotace?

Šance na získání dotace pro fotovoltaickou elektrárnu (FVE) je velmi vysoká, téměř 100%, pokud projekt splňuje všechny požadované parametry a je dostatek finančních prostředků k dispozici v rámci dané výzvy v době podání žádosti. Většina výzev probíhá na principu průběžného poskytování dotací podle pořadí podání žádostí, takže ti, kdo podají žádost dříve, mají větší šanci na úspěch. Proto je důležité nepodceňovat přípravu projektu ještě před oficiálním vyhlášením výzvy.

Jak probíhá spolupráce s Volteonem?

Jsme schopni nabídnout projekt na klíč, od návrhu řešení až po realizaci, která je veden zkušeným projektovým manažerem. Pokud klient požaduje dodávku dílčích služeb, například vypracování projektové dokumentace, zajistíme samozřejmě rádi i jen danou požadovanou službu. Ukázka spolupráce krok za krokem.

Jak získat maximum ze solární elektrárny?

Pro maximalizaci výnosů z solární elektrárny jsou nejvýhodnější projekty zaměřené na vlastní spotřebu, což umožňuje ušetřit na nákupu elektřiny a na části regulovaných poplatků. Pro zvýšení ekonomického efektu doporučujeme provést studii celkových úspor, která zohledňuje možnosti využití akumulace energie a identifikuje další úspory, ať už prostřednictvím úprav provozních postupů, výměny technologií nebo jiných opatření. Tento komplexní přístup k energetickým úsporám vede k vyšším ekonomickým přínosům.

Kdy je čas ucházet se o FVE dotace 2024?

Nyní jsou vyhlášeny následující dotační výzvy:

  • Výzva RES+ č. 1/2024 – Fotovoltaické elektrárny 10 kW – 5 MW s vlastní spotřebou; příjem žádostí běží od 1. 3. 2024 do 31. 10. 2024
  • Výzva RES+ č. 2/2024 – Fotovoltaické elektrárny s výkonem nad 1 MWp; příjem žádostí běží od 15. 5. 2024 do 10. 9. 2024
  • Výzva RES+ č. 3/2024 – Fotovoltaické elektrárny na veřejných budovách; příjem žádostí běží od 1. 3. 2024 do 31. 10. 2024

Potřebujete s dotací pomoci? Jsme tu pro vás. A můžeme vám samozřejmě pomoci i s následnou realizací projektu FVE. 

Již ve své firmě máte vlastní fotovoltaiku? Skvělé. Ovšem opravdu využíváte maximum jejího potenciálu? Respektive nakládáte s vyrobenou energií opravdu efektivně a ekonomicky? Dejte nám vědět a pomůžeme vám vše proměřit. Možná se totiž i vám může hodit energetický management, neboli EMS. Tedy řešení, které z vaší elektrárny pomůže využít co nejvíc energie.Poptejte firemní fotovoltaiku s dotací

Kliknutím na “Odeslat zprávu” souhlasíte zpracováním údajů dle GDPR.


Máte jakýkoliv dotaz?
 Jsme tu pro vás

Rádi vám poradíme ohledně problematiky snížení nákladů, udržitelné energie pro firmy, fotovoltaikou a dotacemi či s podobnými tématy.

Stačí nám jen dát vědět. Kontaktujte nás.