Studie úspor

energií


Zvyšte svojí konkurenceschopnost a zjistěte do jakých energeticky úsporných změn dává smysl investovat. Díky naší expertíze propojujeme vaše podnikatelské cíle a potřeby s návrhy v oblasti postupů, procesů a technologií. Získáte  tak podklad pro vaše rozhodování, který bude dávat smysl nejen ekonomicky, ale také technologicky environmentálně.


Zjistit více        Chci konzulta​​ci


Víte, že ...


35%

úspor energií  můžete dosáhnout díky změnám ve výrobních a provozních procesech nebo využití efektivnějších technologií.

35% - 65%

investiční podpory lze získat z Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK)

do 1 roku

Návratnost u menších projektů se pohybuje často pouze v řádech několika měsíců.


Studie energetických úspor

Přistupujeme k energetickým úsporám komplexně, spojujeme několik oblastí, což nám umožňuje dosáhnout lepších výsledků v energetické efektivitě a úsporách.

Náš model úspor se zaměřuje na:

Dosažení co nejnižší ceny energie 

Tato strategie analyzuje využití  kombinace vlastní výroby el. energie, jako je fotovoltaika  nebo akumulace energie, převážně prostřednictvím bateriových systémů. Součástí našeho přístupu je také  analýza vlivu napojení na SPOT trhy, což  umožňuje efektivně využívat cenové rozdíly (využití optimálních časů pro akumulaci a spotřebu energie s cílem maximalizovat úspory).


Úsporu energií

Identifikujeme možnosti úspor vaší firmy prostřednictvím změn ve výrobních a provozních procesech. Tyto úspory obvykle nevyžadují velké finanční investice a mají rychlou návratnost. Zahrnujeme také potenciál změn ve vybraných technologiích a automatizaci řízení energie, což přispívá k další energetické efektivitě a úspoře.


Harmonizaci spotřeby a výroby el. energie

pro dosažení ještě většího finančního přínosu. To zahrnuje optimalizaci spotřeby energie (například odložení spotřeby na čas s nižšími cenami elektřiny), vyhodnocuje např. dopad tzv. vyhlazování vrcholů spotřeby nebo vhodnost zapojení do agregace flexibility. Zohledňujeme také specifika vašeho provozu, jako je denní/noční chod.

  • Při každé studii propojujeme  charakter vašeho podnikání, vaše cíle a potřeby.
  • Naším cílem je také identifikovat rychlé úspory, které vám zajistí okamžité výsledky. 
  • Součástí naší služby je  detailní vyhodnocení ekonomické návratnosti investic, včetně zvážení dostupných dotačních možností, které mohou dále zvýšit finanční atraktivitu navrhovaných záměrů.

Napište nám o konzultaci a vše probereme. 

​Kontaktujte nás     Zjistěte více o komplexním balíčku služeb pro maximální úspory 


 


Klíčové vlastnosti služby

Ušetříte čas a peníze

Zaměřujeme se na identifikaci jak rychlých přínosů, tak koncepčních řešení,  první identifikace již do 2 týdnů.

Ekonomická návratnost

Změny navrhujeme smysluplně a ekonomicky tak, aby byla zajištěna rychlá návratnost investice. To se nám daří i díky zapojování inovací.

Silný tým expertů

Máme v týmu a spolupracujeme s  experty ze všech potřebných oblastí, tedy konzultanty na různé druhy energetických řešení, finanční a dotační poradce a další.

Navrhujeme změny v souvislostech

Maximalizujeme úspory a efektivitu v oblasti energetiky tím, že vnímáme každý aspekt podnikání v souvislostech. Propojujeme obchodní model, postupy, procesy a technologie.Máte dotaz?
Napište nám!


Kliknutím na “Potvrdit” souhlasíte zpracováním údajů dle GDPR.